Sytuacja życiowa, rodzinna i materialna członków rodziny
Do sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej członków rodziny zalicza się wszelkie dochody netto oraz przychody i przysporzenia niepodlegające opodatkowaniu, tj. dochody z tytułu: umowy o pracę, zlecenia, o dzieło, renty, emerytury, diety radnych, świadczenia przedemerytalnego, urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, zasiłku chorobowego, zasiłku dla bezrobotnych, dochody z najmu, dzierżawy, gospodarstwa rolnego obliczane wg ha przeliczeniowych, prowadzenia działalności gospodarczej oraz alimenty, stypendia, świadczenia rodzinne, świadczenia z programu 500 plus, zasiłki i inne świadczenia i dochody mające istotny wpływ na sytuację materialną i życiową. Od wykazanych w oświadczeniu o sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej dochodów i przysporzeń nie należy odejmować zobowiązań takich jak: spłata rat kredytu, pożyczki, składek członkowskich itp.
Przez gospodarstwo domowe rozumie się uprawnionego oraz wszystkie osoby zamieszkujące wspólnie z nim i prowadzące wspólne gospodarstwo domowe.
Świadczenia socjalne z funduszu są przyznawane na wniosek osób uprawnionych stanowiący załącznik nr 3 Regulaminu ZFŚS i nie mają charakteru roszczeniowego.
Czym są dochody netto?
Przez dochody netto rozumie się przychód pomniejszony o:
- koszty uzyskania przychodu,
- podatek dochodowy od osób fizycznych,
- składki na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne,
- składki na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne,
- oraz powiększony o zwrot podatku z urzędu skarbowego.
Gdzie składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej?
- osobiście u Pracodawcy,
- w ZOEAPSIP w zamkniętej kopercie z opisem „wniosek/oświadczenie do celów ZFŚS”,
- za pośrednictwem poczty tradycyjnej (w dwóch kopertach, z czego druga jest zamknięta
- i opisana „wniosek/oświadczenie do celów ZFŚS”).